Web Tasarım, Programlama Kitapları

Mükemmel web tasarımı, sanat ve bilimin zarifetle bir karışımıdır.birleşmesi ile ortaya çıkar. Web tasarım kitapları satın alarak birazda sanat anlayışı ile mükemmel sonuçlar elde edebilirsiniz.

Her ne kadar web sitesi tasarımı kitapları ile öğrenme noktasında ilerleme kat edebilseniz de uygulamada yapılması ve yapılmaması gerekenlerin öğrenilmesi için çok fazla tecrübe kazanarak bu mesleğin pratikte daha etkili öğrenilebildiğini göreceksiniz.

En başarılı tasarımcıları ortalama rakiplerinden ayıran en önemli nokta sanat anlayışıdır.
En üst düzeyde yeterliliğe ulaşmak istiyorsanız, web tasarım ve kodlama kitapları edinmek sadece yeterli olmayacaktır. Alanda lider konumdaki kişi ve kurumların çalışmalarını araştırmanız ve okumanız gerekir.

Bu alandaki uzmanların çoğu, online eğitim ile ilerleme kat etmektedir.

Size haftalar içinde mükemmel sonuçlar verebilecek son derece pratik bir yaklaşım olduğundan, aşağıdakiler gibi en iyi çevrimiçi kurslar ve kitap setlerine göz atabilirsiniz:

Udemy: Bu, en kapsamlı online öğrenme kaynaklarından biridir. Arama kutusuna "web tasarımı" girdiğinizde, 3.000'den fazla sonuç görüntüler. Başlangıç ​​seviyesindeki kurslardan uzman materyallere kadar her şeyi burada bulabilirsiniz.

Bloc: Çok başarılı bir web tasarımcısı olmak istiyorsanız, Bloc size kişiselleştirilmiş öğrenme yolları ile yapılandırılmış çalışma programları sunar.

Kursra: 200'e yakın kaynakla, web tasarımı Coursera'da da büyük bir konuyu temsil ediyor, bu nedenle çevrimiçi öğrenmeyi seviyorsanız kontrol etmekten çekinmeyin.

Ancak, yine de metin içeriğinin gücüne inanıyoruz.

Hiçbir şey öğrenmenin kaynağı olarak kitapların yerini alamaz ve bu yazıda size şaşırtıcı web sitelerinin nasıl geliştirileceğini öğrenmek için ilk altı en iyi web tasarım kitaplarını göstermek istiyoruz.

Onları burada kontrol edelim!

1 - Dijital Çağ için Tasarım: İnsan Odaklı Ürün ve Hizmetlerin Nasıl Yaratılacağı (Kim Goodwin)
dijital çağ için tasarım
Her şeyi kapsayan en iyi web tasarım kitaplarından birini arıyorsanız, Kim Goodwin'in “ Dijital Çağ için Tasarım ” muhtemelen en iyi başlangıç ​​noktasıdır.

Kim şirket içi yaratıcı yönetmen olmadan önce serbest tasarımcı kariyerine başladı ve sonunda Cooper'a VP Tasarım ve Genel Müdür olarak katıldı.

Kitap, değerli 'nasıl yapılır' içeriği ile dolu yaklaşık 800 sayfadan oluşuyor.

Bir yazar olarak, Kim çok ayrıntı odaklı, bu da birçok disiplinde tonlarca ders öğrenebileceğiniz anlamına geliyor.

Bu tasarım başyapıtının bir diğer avantajı, yazarın gerçek müşterileri, projeleri ve ürünleri de dahil olmak üzere gerçek hayattan örnekler kullanmasıdır.

“Dijital Çağ için Tasarım” gibi 26 bölümden oluşmaktadır:

Hedefe Yönelik Ürün ve Hizmet Tasarımı
Potansiyel Kullanıcıları ve Müşterileri Anlamak
Detaylı Tasarım İlke ve Kalıpları
Birey ve Örgütlerde Tasarım Yeteneklerini Geliştirme
Her bölümün son derece uzmanlaştığını, somut problemleri ve olası çözümleri önerdiğini görebilirsiniz.

Ödev yazmadaki meslektaşlarımız, Kim'in aynı zamanda kitabını okumak için başka bir neden olan modern tasarımın en önemli bölümü olarak kullanıcı deneyimine büyük önem verdiğini belirtecektir.

2 - Serbest çalışan web tasarımcısı kılavuzu (Webflow)
En iyi ücretsiz web tasarım kitapları
Dijital çağın gerekliliklerinin ardından, Webflow “Serbest çalışan web tasarımcısı kılavuzu” başlıklı bir e-Kitap hazırladı.

Gördüğünüz gibi çağdaş web tasarımını ortalama bir serbest meslek sahibi bakış açısıyla analiz ettiler.

Serbest çalışma web tasarım pazarına girmenin en yaygın yolu haline geldiğinden, bu temel bir bakış açısıdır.

Web akışı, tek bir konuyu eksiksiz bırakmıyor çünkü amaçları, okuyuculara serbest çalışanın iş akışına ilişkin tam bir içgörü sağlamaktır.

Her şeyden önce, serbest çalışan ve çalışanların artılarını ve eksilerini açıklarlar.

Giriş bölümünden sonra neden serbest çalışmayı düşünmeniz , yeni bir web tasarım projesini nasıl başlatmanız gerektiği ve devam eden gelir elde etmek için hangi püf noktalarını kullanmanız gerektiği gibi konuları tartışan sekiz bölümden geçeceksiniz.

Özünde, “Serbest web tasarımcısı kılavuzu”, boş zaman, hobiler, arkadaşlarınız veya ailenizle ilgili bir taviz vermeden size serbest bir web tasarımcısı olarak nasıl geçeceğinizi söyleyen, ihtiyaç duyulan web tasarım kitaplarından biridir.

3 - Uyarlanabilir Web Tasarımı: Aşamalı Geliştirme ile Zengin Deneyimler Oluşturma (Aaron Gustafson)
adaptif web tasarım kitabı
Aaron Gustafson'un “ Uyarlamalı Web Tasarımı ” esasen, web tasarımcılarının birden fazla bilinmeyen kullanıcı aracısı tarafından erişilen bu web sitelerine entegre olan sorunları dengelerken web sitelerinin mümkün olan en iyi siteleri oluşturmaya odaklanmalarına izin veren bir metodoloji olan aşamalı geliştirme üzerine odaklanmaktadır.

Aşamalı geliştirmeyi kullanarak daha iyi ve daha kullanıcı dostu ürünler oluşturabilirsiniz, bu yüzden bu web tasarım taktiğinin temel kavramlarını ve mekanizmalarını anlamak çok önemlidir.

Şimdi merak edebilirsiniz - Aaron'un yazmasını bu kadar benzersiz yapan ne?

Gerçek şu ki, Aaron'un yazımı basit ama mantıklı, okurları ilerici gelişim zorlukları için tamamen hazır bırakıyor.

144 sayfadan fazla olmayan yazar, teori ve pratiği, ardından birçok gerçek yaşam örneğini birleştirir.

Bu kitabın yapısı sadece altı bölümden oluşması nedeniyle basittir:

Tarayıcıyı değil Kullanıcıyı Düşünün
İşaretlemeli İlerici Geliştirme
CSS ile Aşamalı Geliştirme
Javascript ile İlerici Geliştirme
Erişilebilirlik için Aşamalı Geliştirme
Uzaklaş
“Uyarlanabilir Web Tasarımı” sektörün en önemli eserlerinden biridir, bu yüzden okumaya biraz zaman ayırmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

4 - Mobil İlk (Luke Wroblewski)
mobil web tasarım kitapları 2019
Dünyadaki cep telefonu kullanıcılarının sayısının 2019 yılına kadar 5 milyarı geçmesi bekleniyor.

Bu gibi durumlarda, mobil ilk web tasarım stratejisini benimsemek çok önemlidir.

Luke Wroblewski eski bir Yahoo! Google'da mobil deneyim sanatında ustalaşan tasarım mimarı ve ürün direktörü; mobil tasarım hakkında yazmak için mükemmel bir aday oldu.

Kusursuz yazı stili, bu kitabın tek niteliği değil.

Aksine, Luke, ilgili istatistiksel bulgularla birlikte pratik davaların sayısızını açıklar.

Mobil tasarım modellerinde size yardımcı olacak inanılmaz tavsiyeler ve örnekler bulacaksınız.

Birinci bölüm, okurlara neden ilk önce mobil gitmeleri gerektiğini, pazar büyümesini, kısıtlamaları ve yeteneklerini analiz etmeyi açıklar.

İkinci birim, tasarım organizasyonu, eylemler, girdiler ve düzen konusunda nasıl mobilize olacağınızı anlatır.

Genel olarak, “ Mobil İlk ”, her tasarımcının 'okuması gereken' listesine eklemesi gereken en önemli çalışmadır.

5 - Web Tasarımcının Fikir Kitabı, Cilt. 4: En İyi Web Tasarım Trendleri, Temaları ve Stillerinden İlham Alma (Patrick McNeil)
web tasarımcıları fikir kitabı
Bazen bir web tasarımcısı için en büyük sorun, planların nasıl hayata geçirileceği değil, ilk etapta iyi bir fikir ortaya çıkmasıdır.

Patrick McNeil, bu konuyu 267 sayfalık “ The Web Designer'ın Fikir Kitabı ” ile cevapladı ve çeşitli çevrimiçi tema ve önerileri bulabileceğiniz 650 çevrimiçi kaynağı birleştirdi.

McNeil, en son endüstri trendlerini kapsayan bir blog olan Design Meltdown'u piyasaya sürmeye karar vermeden önce yıllardır bir web tasarımcısı olarak çalışıyor.

Kitabını bu kadar özel yapan ne?

Diyelim ki, çevrimiçi eğilimler hızla değişip değişse de, McNeil'in güvenilir bir derleme oluşturmayı başardığını söyleyebiliriz.

“Web Tasarımcının Fikir Kitabı”, tasarım öğeleri, temalar, duyarlı tasarım , türler ve stiller gibi konular hakkında bilgi edinebileceğiniz farklı kategorilere ayrılmıştır.

Vol. 4 ayrıca web tasarımının temellerini açıklayan ve böylece yeni başlayanların konuyu kolayca anlamalarına yardımcı olan özel bir bölüme sahiptir.

Tüm diziyi bu kadar etkileyici yapan şey, yazarın okuyucularına düzinelerce örnek sağlaması.

Bu şekilde, web tasarım kavramlarını anlamak ve bunları işinizde kullanmak çok daha kolaydır.

6 - Baştan Çıkarıcı Etkileşim Tasarımı: Oynak, Eğlenceli ve Etkili Kullanıcı Deneyimleri Oluşturma (Stephen P. Anderson)
baştan çıkarıcı etkileşim tasarımı
“ Baştan çıkarıcı Etkileşim Tasarımı ” en iyi web tasarım kitapları listemizde en son ve kesinlikle en az önemli değil.

Ayrıca okuyuculara, güzel tasarlanmış olsalar bile, neden uygulamalarını veya web sitelerini önemsemediğini göstererek biraz alternatif bir yaklaşım izler.

Yazar Stephen Anderson, ortalama bir kullanıcının çevrimiçi ortamda nasıl davrandığını ve içeriğiniz ve düzeninizle daha fazla ilgilenmesini sağlamak için ne yapmanız gerektiğini gösterir.

Bunu yaparak, sözde baştan çıkarma aşamalarına odaklanan 240 sayfalık bir yapı oluşturur.

Anderson'un bölümleri, insanların neden çekici görsellere tepki gösterdiğini açıklayan, estetik ve kullanıcı davranışı hakkında konuşur.

Aynı zamanda, huzurlu, sezgisel görseller ve ödüller yoluyla ilgi çekici bir web sitesi veya uygulama bileşenleri oluşturmayı da öğrenirsiniz.

“Baştan çıkarıcı Etkileşim Tasarımı”, bir web tasarımcısı perspektifinden kullanıcı deneyimi hakkında bilmeniz gereken her şeydir.

Dahası, size ekstra bir avantaj sunar - her birim kilit fikir liderleri ve başarılı bir web tasarımcısı ile yapılan röportajları içerir, böylece bu alanda dünyanın en ünlü profesyonellerinden bazılarından kaliteli bilgiler elde edersiniz.

2019 yılında En İyi Web Tasarım Kitapları Sonuçlandırmak
Uygulama tüm işlerde ve mesleklerde mükemmelleşir, ancak işiniz için teorik bir temel oluşturmazsanız, en üst düzeyde beceri ve üretkenliğe ulaşmak imkansızdır.

Bu nedenle, web geliştiricileri için ortak olan sorunların çoğunu zaten cevaplamış olan endüstri uzmanlarından öğrenmek çok önemlidir.

Bu yazıda, 2019’da web geliştirmeyi öğrenmek için en iyi altı web tasarım kitabını gösterdik.

Sizi daha iyi ve yetkin bir web tasarımcısı yapabilecekleri için okumaktan çekinmeyin.

Ayrıca, en iyi web tasarım kitapları hakkında başka ilginç önerileriniz varsa, yorum yapmaktan çekinmeyin!
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Uyarısı

Alışveriş deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgiye Gizlilik ve Çerez Politikası
sayfamızdan erişebilirsiniz.